

1937 – 1940 рр.
Мімі Тейлор народилася у червні 1937 року в Чернівцях у сім’ї Соломона та Рахель Райфер. Дідусь Мімі був редактором газети «Їдіше Арбайтер Цайтунг», членом міської ради та власником м’ясного магазину. Мімі росла дуже жвавою, веселою та непосидючою дівчинкою. Одного разу, під час відвідання бабусі у сімейному магазині, Мімі, очікуючи на маму в коморі, де зберігався товар, понадкушувала усі ковбаси, які змогла дістати.


ЖОВТЕНЬ – ЛИСТОПАД 1941 р.
11 жовтня 1941 р. вийшов наказ про утворення гетто, куди до 18.00 були зобов’язані переселитися усі євреї міста. Сім’я Мімі знайшла прихисток у гетто в оселі сестри татового друга на вул. Генерала Презан (сьогодні – вул. Шкільна). Загалом у квартирі в цей період мешкала 21 особа. Сім’я Райфер перебувала тут з 11 жовтня до 30 листопада.
ЛИСТОПАД 1941 р.
У листопаді 1941 р. тато Мімі отримав авторизацію Траяна Поповича, яка дозволила сім’ї уникнути депортації. Оскільки Райфери не мали можливості повернутися у рідний дім, вони оселилися у знайомих – сім’ї Рубінштайн.


ЧЕРВЕНЬ – ЛИПЕНЬ 1942 р.
На початку червня 1942 р. депортації євреїв відновилися, оскільки авторизації Траяна Поповича були визнані недійсними. Сім’ї Райфер довелося переховуватися.


СЕРПЕНЬ 1942 р. – БЕРЕЗЕНЬ 1944 р.
Соломону Райферу вдалося отримати нову авторизацію, тож його сім’я залишилася у Чернівцях до завершення війни. Через татового кузена вдалося встановити зв’ язок із депортованими до Трансністрії родичами і зрідка передавати їм дещо з харчів та одягу.


1944 – 1945 рр.
Тато Мімі не вірив гаслам і обіцянкам радянської влади, тому прагнув вивезти сім’ю закордон. Після декількох невдалих спроб йому це зрештою вдалося влітку 1945 року.


Після 1945 р.
У десятирічному віці Мімі опинилася в спеціальному закладі для єврейських дітей у місті Амстердам. Згодом дівчинка перебралася до Ізраїль, а відтак – до Сполучених Штатів Америки.
Упродовж багатьох років Мімі Тейлор регулярно приїжджала до Чернівців. Тут вона активно переймалася справою збереження пам’яті про Голокост, а також докладала зусиль для підтримки в належному стані чернівецького єврейського кладовища.

